Ranking gier planszowych

Gry planszowe to świetna forma rozrywki dla całej rodziny. Można w nie grać w dowolnym miejscu i czasie, a także łączą one elementy strategii, taktyki i losowości.

W ostatnich latach gry planszowe stały się bardzo popularne, a ich różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Poniższy ranking przedstawia 10 najlepszych gier planszowych według naszych redaktorów. Znajdziecie tu zarówno klasyczne gry, jak i te bardziej nowoczesne.

Najlepsze gry planszowe – sprawdź, które warto kupić!

Najlepsze gry planszowe to te, które łączą w sobie świetną rozgrywkę i ciekawą fabułę. Warto więc postawić na takie tytuły, jak np. “Gra o tron”. To wciągająca gra strategiczna, w której gracze walczą o władzę nad światem fantasy. Drugim godnym uwagi tytułem jest “Sherlock Holmes: Gra Inwigilacji”. Jest to gra detektywistyczna, w której gracze muszą rozwiązać zagadkę morderstwa. Oba te tytuły są świetną rozrywką dla całej rodziny.

Ranking gier planszowych: co polecamy w 2020 roku?

“Carcassonne” – najlepsza gra planszowa według magazynu “Spielbox”. Carcassonne to gra o budowaniu i rozwijaniu miasteczka w średniowiecznej Francji. Jest to gra dla 2-5 osób, którą można kupić za około 100 złotych. “Ticket to Ride” – druga najlepsza gra planszowa według magazynu “Spielbox”. Ticket to Ride to gra o budowaniu sieci kolejowej w Stanach Zjednoczonych. Jest to gra dla 2-5 osób, którą można kupić za około 150 złotych.

“Catan” – trzecia najlepsza gra planszowa według magazynu “Spielbox”. Catan to gra o budowaniu wyspy na Morzu Śródziemnym. Jest to gra dla 3-4 osób, którą można kupić za około 200 złotych.

“Splendor” – czwarta najlepsza gra planszowa według magazynu “Spielbox”. Splendor to gra o handlu i produkcji diamentów we Florencji w XV wieku. Jest to gra dla 2-4 osób, którą można kupić za około 300 złotych.

Gry planszowe dla dorosłych: jakie są najlepsze?

Z pewnością każdy z nas w dzieciństwie uwielbiał grać w gry planszowe. Najpopularniejsze były oczywiście te, takie jak Monopoly, Warcaby czy Chińczyk. Jednak czasy się zmieniły i teraz gry planszowe są również popularne wśród dorosłych. Wciąż można znaleźć wiele osób, które uwielbiają spędzać czas przy grach planszowych. Dlaczego tak się dzieje?

Gry planszowe są świetną formą rozrywki, ponieważ pozwalają nam się odprężyć i oderwać od codziennych problemów. Możemy się zrelaksować, a jednocześnie ćwiczyć swoje umiejętności strategiczne. Co więcej, gry planszowe służą również do integracji społecznej. Możemy spotkać się ze znajomymi i rodziną przy jednym stole i spędzić miło czas.

Tagged , ,